O mně

“Úspěch znamená mít odvahu, odhodlání a vůli stát se tím člověkem, kterým chceme být! Mít úspěch je jednoduché, jde o to dělat věci správně, správným způsobem a ve správný čas.”

O mně
Zkušenosti a spolupráce
Vzdělání
Napsali o mně

O mně

Jmenuji se Vítor Tavares Mendes a narodil jsem se v chudém ghettu Pedreira Dos Hungaros v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. Ve 22 letech jsem se přestěhoval do Londýna, kde jsem prožil celých 8 let. A bylo to právě zde, kde jsem své taneční styly začal používat jako sebemotivační pomůcku pro různorodé mladé publikum.

V roce 2002 jsem absolvoval kurs scénického tance a začal vyučovat Capoeiru a tradiční africké tance v návaznosti na své první taneční kroky v Portugalsku. Postupně jsem svůj taneční styl obohatil o další tance a hudební styly, jako jsou například Kizomba, Coupé décalé, Kuduro, Contermporary,  rnb, hip hop a Ghetto Zouk.

V roce 2010 jsem se přestěhoval do Prahy, založil rodinu a pokračoval ve své profesionální taneční kariéře zde. Některá má veřejná vystoupení byla pro mnohé poučná, nebyla pouze o tanci, ale také o mé kultuře. Vidět jste mě mohli v divadle ABC a Divadle D21televizi to bylo např. při předávání filmových cen Český Lev, ve Snídani s Novou či na slovenské Markíze. Mé rozhovory vyšly i v novinách Mladá Fronta Dnes a několika magazínech DietaLidé a Země a Téma.

Mé kapverdské kořeny silně ovlivňují nejen můj osobní život, ale také mou práci, ve které se z velké části věnuji propagaci lusofonní kultury a organizaci různých kulturních akcí. Jedním z mých největších úspěchů v tomto směru byl multikulturní festival “Afro-Bailar, který se konal v Praze a Bratislavě po dobu čtyř po sobě jdoucích let (2010 – 2014).

V roce 2012 jsem začal vyučovat párový tanec Kizomba a od té doby jsem jí učil ve více než 60 městech.

V roce 2013 jsem získal certifikát Fitness instruktoraNabízím komplexní služby v oblasti fitness pro muže i ženy všech věkových kategorií.

Od roku 2015 většinu svého profesionálního času věnuji tvorbě a rozvoji zcela nového tanečního konceptu Ghetto Zouk Dance, k jehož vytvoření mě inspirovala právě hudba Ghetto Zouk a tanec Kizomba. GZD byl oficiálně představen nadšenému publiku již v roce 2016.

V roce 2018 se vracím ke svým kořenům ve svých písních. V srpnu jsem představil své dvě první písně Bu sabiVêm sò. V současnosti pracuji na novém albu, které vyjde v roce 2019.

V Praze se aktivně věnuji tanci, fitness trénikům a spolupracuji s různými tanečními skupinami, umělci a soubory na choreografii, vystoupeních a spolupořádání různých akcí. Účastním se mnoha tuzemských a zahraničních tanečních a sportovních festivalů, sám pořádám workshopysoukromé lekce a bootcampy a rád se zapojuji do různých zajímavých projektů od tance až po focení a natáčení.

Zkušenosti a spolupráce

 • spolupráce na tanečních projektech se společnostmi VAC company, Reebok, Nestle, L’Oreal, Billa, Avon a mnohé další
 • taneční choreografie pro hudební videoklip zpěváka Piqi Miqi, pro kulturistu Lukáše Osladila, hudební skupinu United Flavour, taneční soubor CoDance či chorvatský soubor MuReCaS a ČSTSatd.
 • natáčení komerčních reklam např. pro značky Gerber, Nintendo, Ariel, Verizon, Desperados, Canal+, Becherovka, Margot atd.
 • 16 let se profesionálně věnuji tanci – Kizomba, tanec Ghetto Zouk, Afro-Fitness, Capoeira, tradiční africké tance, Coupé décalé, Kuduro, Abstraktní tanec, moderní tanec

 

 • 2005 debut v muzikálu Patti Boulaye Sundance v londýnském divadle “Hackney Empire theatre”
 • 2008 – 2010 vedení pobočky americké módní značky APB Clothing ve Velké Británii
 • 2010 – 2014 organizace multikulturního hudebního a tanečního festivalu Afro-Bailar v Praze a Bratislavě
 • 2010 spolurealizace tanečního představení Šivovo kolo života v divadle ABC a pražské adaptaci “La Ronde” Arthura Schnitzlera v Divadle D21
 • od roku 2012 pravidelné, intenzivní a soukromé taneční lekce Kizomby v ČR a zahraničí
 • 2012 vystupování na filmových cenách Český lev
 • 2013 spolupráce s Mladou Frontou Dnes v rámci projektu Dny Fitness s Dietou
 • od roku 2013 se aktivně věnuji práci Fitness trenéra
 • roku 2015 jsem vytvořil novou taneční metodu Ghetto Zouk Dance
 • 2018 choreografie a spolupráce na videoklipu zpěvačky Sista Carmen
 • v roce 2018 jsem začal pracovat na svém novém hudebním albu

Vzdělání

Napsali o mně

Od května do srpna 2016 jsem s kulturistou Lukášem Osladilem trénoval novou sestavu na soutěž, která sklidila velký úspěch. Připravil jsem nejen celou sestavu, ale i hudbu k ní. Zhlédnout ji můžete zde>>.

„Tolik pozitivních ohlasů a tak velký potlesk jsem snad po sestavě nikdy neměl,“ přiznal po EVLS Prague Showdown Lukáš Osladil. Sestavu změnil v této sezoně. To, jak bude vypadat, celou dobu tajil a poprvé jí představil na Mr. Olympia.

„Nad přípravou volné sestavy jsem strávil asi 50 hodin. Pomáhal mi s ní jeden tanečník, který dal dohromady celou choreografii a učil mě, jak správně dělat nové pohyby, hlavně přechody. V podstatě jsem uměl jenom kulturistické pózy, všechno ostatní pro mě bylo nové a musel jsem se hodně učit. Nebylo to jednoduché, ale vyplatilo se.“

Lukáš Osladil si letos do programu napsal 4 závody ve 4 týdnech. Není proto divu, že se po EVLS Prague Showdown pocity radosti z 6. místa mísily s velkým vyčerpáním…

„Je to pro mě hodně těžké. Ideální by byly tak 2 závody za sebou, maximálně 3, tohle už je až moc. Po závodech se musíte udržet ve formě a váha nesmí jít nahoru, proto musíte snížit sacharidy. Na těch nízkých sacharidech, nebo spíš žádných, pak musíte po závodech odcvičit tři tréninky a odjet na další soutěž. Vyčerpanost se pak stupňuje a energie ubývá.“

Menu